خيلي سريع به سراغ اصل مطلب مي‌رويم؛ رژيم دانمارکي چيست؟ آيا اين رژيم لاغري که به سرعت چربي سوزي مي‌کند، ايمن است؟ با مجله دلتا همراه باشيد.

رژيم-دانمارکي

رژيم دانمارکي قطعا يک رژيم لاغري است اما اينکه اين رژيم غذايي مفيد يا مضر است، جاي بحث دارد. رژيم لاغري دانمارکي، يک رژيم بسيار کم کالري است که البته در کوتاه مدت به عنوان يک چربي سوز قوي عمل مي‌کند و  شکم، پهلو و بدن شما را لاغر خواهد کرد اما سؤال اينجا است که آيا اين رژيم در بلند مدت هم جواب مي‎دهد و مي‎تواند وزن شما را ثابت نگه دارد؟ با مجله دلتا همراه باشيد.


رژيم لاغري دانمارکي


رژيم دانمارکي چيست؟


رژيم دانمارکي يا رژيم بيمارستان کپنهاگ چيست؟ يک رژيم سرشار از پروتئين ( بدون چربي و کربوهيدرات) که مي‎توانيد از آن انتظار داشته باشيد که در عرض دو هفته يا همان 14 روز 11 کيلو وزن کم کنيد. درواقع، ايده اصلي رژيم دانمارکي اين بوده است که به مردم کمک کند تا هرچه سريع تر وزن خود را کم کنند و لاغر شوند تا کار به جراحي نکشد؛ به همين دليل است که نام بيمارستان کپنهاگ را براي آن انتخاب کرده‌اند که در ادامه بيشتر توضيح خواهيم داد.


تاريخچه رژيم غذايي دانمارکي 


چندين دهه پيش، اين رژيم در کپنهاگ ابداع شد اما نام ابداع‌کننده آن به طور دقيق مشخص نيست البته در اين مورد حدس هايي هم زده مي‌شود؛ مثلا اينکه اين رژيم ابتدا توسط پزشکي در بيمارستان کپنهاگ تجويز شده باشد، اين رژيم در ابتدا براي لاغري سريع تجويز مي‌شده اما بعد ها به مرحله فروش هم رسيده و معروف شده است.


آيا رژيم هاي لاغري سريع و کوتاه مدت نتيجه مي‌دهند؟


بله! ممکن است در ابتداي کار رژيم هاي لاغري کوتاه مدت مثل رژيم کتوژنيک، رژيم کانادايي و … جواب بدهند اما اين رژيم هاي سخت که باعث مي‌شوند شما خيلي سريع وزن کم کنيد، در طولاني مدت نتيجه عکس مي‌دهند و چه بسا ممکن است باعث شوند تا وزن شما بالاتر هم برود.


رژيم 13 روزه دانمارکي


رژيم غذايي دانمارکي گرسنه کننده است؟


خير! شما با پيروي کردن از اين رژيم در طول روز غذا مي‌خوريد اما وعده هاي غذايي شما کنترل‌شده هستند تا بيش از 600 کالري در روز دريافت نکنيد. البته اين رژيم غذايي به هيچ وجه پاسخگوي تمام مواد معذي و ويتامين هاي ضروري بدن نيست! همين که گروه بزرگي از مواد غذايي از اين رژيم حذف مي‌شوند، ممکن است بدن شما را با کمبود ويتامين مواجه کنند.


رژيم 13 يا 15 روزه دانمارکي ايمن است؟


لاغري در سه روز، لاغري در يک هفته، دو هفته يا يک ماه! تمام اين ها ممکن است حقيقت داشته باشند اما قطعا خداحافظي شما با چربي هاي اضافه شکم و پهلو فقط ظرف مدت محدودي است؛ پس بهتر است که خودتان را براي بازگشت چربي هاي بدن آماده کنيد.


حالا اين سؤال ايجاد مي‌شود که آيا رژيم دانمارکي ايمن است؟ رژيم لاغري دانمارکي ادعا مي‌کند که فرد در طي 13 روز حدود 11 کيلو وزن کم مي‌کند! آن هم فقط با مواد غذايي محدود! ادعاي اين رژيم غذايي درباره لاغري و کاهش وزن در کوتاه مدت حقيقت دارد اما اين چيزي به سلامتي شما اضافه نمي‌کند!


بهتر است بدانيد که وقتي در رژيم غذايي کربوهيدرات را به صورت کامل حذف مي‌کنيد، آب بدن شما کم مي‌شود؛ به همين دليل است که بعد از 2 هفته لاغر تر به نظر مي‌رسيد؛ البته به صورت مقطعي!


دستور غذايي رژيم دانمارکي


رژيم دانمارکي حاوي چه مواد غذايي است؟


همانطور که گفتيم، اين رژيم مواد غذايي محدودي دارد که لاغر شدن را براي فرد بسيار سخت مي‌کند؛ چرا مي‌خواهيد خود را عذاب دهيد؟ مثلا در اين رژيم براي يک روز مقدار کمي قهوه، چاي، گوشت قرمز بدون چربي و کاهو مي‌خوريد. اما آيا فقط خوردن اين مواد براي لاغري کافي هستند؟


اين روند لاغري بسيار خسته‌کننده است؛ در اين رژيم عضلات به جاي چربي شروع به تحليل رفتن مي‌کنند و عملکرد مغز ناخودآگاه کم مي‌شود؛ تمام اين ها يعني خطر بزرگ براي سلامتي!


رژيم لاغري دانمارکي

ايدز هم واکسن دارد؟!

جينسينگ ؛ گياه مقوي آدم نما

شير موز ؛ معجون سفيد لاغري

رژيم ,غذايي ,دانمارکي ,لاغري ,وزن ,چربي ,اين رژيم ,رژيم دانمارکي ,است که ,رژيم غذايي ,کوتاه مدت ,رژيم دانمارکي چيست؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Adam وبلاگ جامع چاپ و صحافي Lori خياط لباس شب و عروس نمايندگي انحصاري تاچ بيوتي و هاني هير تخت يک نفره webhub Carrie پزشک دهکده hardly har har