آستين انواع مختلفي دارد که هر کدام تاثير متفاوتي در ظاهر ايجاد مي‌کند. در ادامه اين مطلب چند مدل از پرطرفدارترين انواع آن را به شما معرفي خواهيم کرد.

مدل آستين

آستين از بخش‌هاي مهم لباس است که تا حد بسيار زيادي بر فرم اندام و استايل تاثيرگذار است. انواع آن را از نظر اندازه و فرم دسته‌بندي مي‌کنند. آستين کوتاه، ميانه، سه ربع و بلند رايج‌ترين اندازه‌ها به حساب مي‌آيند. با توجه به سليقه خود مي‌توانيد انواع طرح‌هاي گوناگون را براي لباس خود در نظر بگيريد. با خواندن اين مطلب مجله دلتا با 6 مدل آستين پرطرفدار آشنا خواهيد شد.


آستين راسته


مدل آستين راسته


اين آستين با توجه به اندازه و فرم طبيعي بدن برش مي‌خورد. به دليل نزديکي فرم آن به شکل بدن براي همه افراد مناسب است. آستين ساده در اندازه‌هاي متفاوتي ديده مي‌شود. کوتاه‌ترين اندازه آن روي تي‌شرت به چشم مي‌خورد. انتهاي آستين سه ربع دقيقا روي مچ و آرنج قرار مي‌گيرد و بلندترين مدل آن تا مچ کشيده مي‌شود.


آستين رگلان


مدل آستين رگلان


آستين رگلان برشي کاملا متفاوت دارد که در قسمت اتصال حلقه به آستين داراي برشي مايل از روي سر شانه است. اين برش ممکن است از روي يقه يا سرشانه شروع شود. مدل رگلان براي لباس‌هاي ورزشي بسيار مناسب است.


آسـتين پفي يا پرنسسي


آستين پفي يا پرنسسي


آستين پفي فرم‌هاي مختلفي دارد، ممکن است فقط در قسمت سرشانه يا پايين آن چين و پف داشته باشد. بعضي از آستين‌هاي پفي يک سر آستين باريک و تنگ دارند. اين مدل معمولا کوتاه است اما مي‌تواند تا آرنج نيز ادامه داشته باشد. آستين پفي براي لباس بچه‌گانه، لباس عروس و افرادي با سر شانه کوچک مناسب است.


آستين کلوش


آستين کلوش


آستين کلوش يا زنگوله‌اي از پرطرفدارترين انواع آستين است. اين مدل در قسمت بازو زياد گشاد نيست؛ ولي در بخش پاييني عرض آن افزايش مي‌يابد. اگر از پارچه‌‎هاي حجيم و آهاردار براي دوخت آستين کلوش استفاده مي‌کنيد، در نظر داشته باشيد که به دليل قرار گرفتن حجم آستين در راستاي شکم، ممکن است کمي چاق‌تر به نظر برسيد.


آستين فانوسي


مدل آستين فانوسي


اين آستين حجم زيادي دارد و بر خلاف آستين کلوش که از آرنج به پايين گشاد است، از بالا و در قسمت سر شانه گشاد مي‌شود و اندازه آن بسيار بلند است که در قسمت پايين دور مچ جمع شده و حالت پفي به خود مي‌گيرد.


آستين خفاشي


آستين خفاشي


آستين خفاشي دقيقا برشي شبيه بال‌هاي خفاش دارد؛ به همين دليل اين اسم را براي آن انتخاب کرده‌اند. اين مدل به صورت يکسره يا جدا در امتداد تنه لباس برش مي‌خورد؛ همچنين بسيار گشاد است و در واقع حلقه آستين ندارد. با توجه به اينکه از چه جنس پارچه‌اي براي دوخت آن استفاده مي‌کنيد، مي‌تواند براي اندام مختلف مورد استفاده قرار بگيرد.


ايدز هم واکسن دارد؟!

جينسينگ ؛ گياه مقوي آدم نما

شير موز ؛ معجون سفيد لاغري

آستين ,مدل ,لباس ,يا ,قسمت ,پفي ,در قسمت ,مدل آستين ,است آستين ,مناسب است ,ممکن است

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

William 43zarenezhad بازسازي منزل | بازسازي خانه در تهران | معماري داخلي ساختمان فيلم بازان best grout دکوراسيون آشپزخانه پرواز داخلي دوربين هاي ديجيتال کاهش بيماري هاي روحي و رواني سالم زيست